Aastasse 2015 – uue hingamisega

Edukat, inspireerivat ja hingesooja uut aastat kogu kaberahvale!

Pühadeaeg, hingetõmbeaeg on läbi, tagasivaated möödunule tehtud ja uued sihid seatud. Ka Kabeuudised on tagasi elu pulsi juures. Järgnevalt kokkuvõtlikult aastavahetusperioodist:

2015 aasta EKL kalender ja üldjuhend on üleval. Kalendris, nagu alati, võib ette tulla jooksvaid muudatusi, juhend on kinnitatud. Tähtsamad muudatused:

  • Eesti täiskasvanute meistrivõistlused vene kabes 2015. aastal toimuvad loosiavangutega kasutades täielikku FMJD 64 loosiavangute tabelit (http://www.kabeliit.ee/images/9/97/Loosiavangud.pdf – st erinevalt varasemast kasutatakse ka  „lendavaid kive“)
  • Väljaspool arvestust võivad turniiridel osaleda ja tõenäoliselt ka osalevad mängijad väljastpoolt Eestit. Välismängijatele kehtib 14- päevane registreerimise tähtaeg ning mängima pääsevad nad juhatuse otsusega (juhuks kui soovijaid peaks olema liiga palju).
  • Edaspidi on Eesti järelmatšid kõikide turniiride osad ning esikoha jagamisel mängitakse järelmatšid ära koheselt peale põhiturniiri lõppu kasutades Lehmann-Georgievi süsteemi  (v.a. täiskasvanute vene kabe täispika ajakontrolliga turniiril). Ükski järelmatš ei tohiks edaspidi võtta aega üle tunni aja (vaata ka juhendist järelmatšide ajakontrolle) ning medalid saab kõikidele võitjatele jagada kätte koheselt peale turniiri lõppu
  • Ülejäänud kohtade jagamisel (peale esikoha siis) kasutame esimese kriteeriumina mediaansüsteemi (Solkoffi süsteem, eelnevalt oli kasutuses reduced Solkoff -1), kuna see võimaldab ChessArbiter loosiprogrammil korral kohad kõiki kriteeriume arvestades välja arvutada.

\\Tarmo

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.