Homme algavad Narvas Eesti meistrivõistlused 64ruudulises kabes

Homme, 22. jaanuaril kell 11.00 algavad Tartu Ülikooli Narva Kolledžis (Raekoja plats 2) Eesti meistrivõistlused 64ruudulises kabes. Turniiri avab Narva linnapea Eduard East. Võistlusi on võimalik alates neljapäevast kuni pühapäevani ka Narva kolledži ruumides jälgida. Mängude ajakava ja jooksvad tulemused pannakse üles Eesti Kabeliidu kodulehele http://www.kabeliit.ee.

„Kabel on Narvas ajalooliselt väga pikad traditsioonid,“ ütles Narva linnapea Eduard East. „Eesti Kabeliidu algatus tuua võistlused erinevatesse Eesti maakonnakeskustesse elavdab kohaliku spordielu ning innustab nii noori kui vanemaid inimesi alaga tegelema. Hea meel on tõdeda, et lisaks meie paremikule võtab turniirist esmakordselt osa ka külalismängija Venemaalt. Linnarahval on võimalik jälgida, kuidas mängivad tõelised meistrid ning loodetavasti innustab see ka meie noori mõttespordiga rohkem tegelema.“

„Oleme viimastel aastatel korraldanud Eesti meistrivõistlusi maakonnakeskustes – et kabet üle Eesti laiemalt populariseerida,” rääkis Eesti Kabeliidu värske president Tarmo Tulva. “Eelmistel aastatel on võistlused toimunud Viljandis, Pärnus ning Haapsalus. Narvas toimuvad Eesti meistrivõistlused esmakordselt, kuid piirilinnal on Eesti kabeelus olnud väga oluline roll – siin on kaua elanud ja töötanud kahekordne kirikabe maailmameister Ardu Treinbuk (1935-2012) ning pärit Eesti paremikku kuuluv Gennadi Lavrentjev. Vähetähtis ei ole ka fakt, et Narva asub kahe suure kabekeskuse Tallinna ja Peterburi vahel. See võimaldas kutsuda Eesti meistrivõistlustele meie mängijatele konkurentsi pakkuma ka tugeva Venemaa kabetaja Andrei Napreenkovi. Nagu alati, on linnarahvas ja kõik huvilised oodatud mängijatele kaasa elama.”

Korraga toimuvad nii Eesti meeste 67. meistrivõistlused kui ka Eesti naiste 59. meistrivõistlused 64ruudulises kabes, kus osaleb ca. 25 võistlejat, kelle hulgas on suurmeistrid Arno Uutma ning Kaari Vainonen.

Uudis leiab kajastust siin: http://sport.delfi.ee/news/varia/muu/homme-algavad-narvas-eesti-meistrivoistlused-64-ruudulises-kabes?id=70611911

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: