Euroopa võistkondlikud meistrivõistlused on lõppenud

Tallinna Malemajas toimus kabe Euroopa võistkondlike meistrivõistluste lõpetamine ja võitjate autasustamine. Euroopa meistriteks tulid meeste hulgas Hollandi meeskond, kes edestas Venemaad ja Ukrainat. Naistest tuli esimeseks Venemaa Ukraina ja Valgevene ees.

Meeste võistkondi oli registreerinud 12 ja naiste võistkondi 8, sh Eestist vastavalt 2 ja 2. Osalejaid oli Venemaalt, Itaaliast, Ukrainast, Lätist, Hollandist, Valgevenest, Tšehhist, Poolast, Leedust ja Iisraelist.

Teisipäeval toimusid ka võistkondlikud välkkabe Euroopa meistrivõistlused. Meeste paremusjärjestus oli Venemaa, Ukraina ja Läti ning naiste osas Poola, Ukraina ja Läti.

„Eesti jaoks olid lõppenud võistkondlikud Euroopa Meistrivõistlused oluline kordaminek, sest osalesid koguni 11 riigi võistkonnad, sealhulgas maailma tänased võistlevad liidrid Holland ja Venemaa, kus seekord jäi peale Holland,” ütles Euroopa Kabeföderatsiooni president Janek Mäggi. „Järgmine aasta on aga veelgi väljakutseterohkem, sest oktoobris korraldame Tallinnas esimest korda ajaloos maailmameistrivõistlused rahvusvahelises kabes. Ettevalmistustööd kestavad juba pikalt, kuid nüüd saame eranditult sellele turniirile keskenduda.”

„Lõppenud Euroopa meistrivõistlustel oli kohal suurem osa Euroopa kabe paremikust. Turniir möödus sportlikult pingelises õhkkonnas ning pakkus palju huvitavaid partiisid ning üllatavaid tulemusi,“ rääkis Eesti Kabeliidu president Tarmo Tulva. „Osavõtjate tagasiside turniiril oli positiivne ning paljud mängijad loodavad osaleda ka järgmisel aastal Tallinnas toimuvatel maailmameistrivõistlustel.“

Tulemused
Naised:http://www.kabeliit.ee/turniirid/t319/
Naiste järelmatš: http://kabeliit.ee/images/0/0a/ECTeams2016_Barrage-women.pdf
Mehed:
Grupp A: http://www.kabeliit.ee/turniirid/t318/
Grupp B: http://www.kabeliit.ee/turniirid/t317/
Poolfinaal ja finaal: http://kabeliit.ee/images/9/9a/ECTeams2016_Semifinals-finals-men.pdf

Välk
Naised: http://www.kabeliit.ee/turniirid/t320/
Mehed: http://www.kabeliit.ee/turniirid/t321/

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: